З метою реалізації завдань, визначених СТРАТЕГІЄЮ удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 № 413, Головним управлінням Держгеокадастру у Сумській області оголошено проведення 9 аукціонів на 61 земельну ділянку загальною площею 2022,02 га на території Великописарівського, Конотопського, Краснопільського, Кролевецького, Білопільського, Середино-Будського, Шосткинського та Ямпільського районів. Під час формування лотів для продажу права оренди земельних ділянок Головне управління встановлює строк дії договору оренди 7 років та стартову ціну лота не нижче 8 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

У серпні 2017 року проведено земельні торги (аукціон) з продажу права оренди  земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності:

11.08.2017: 6 лотів (земельних ділянок) загальною площею 12,79 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Великописарівського району. За результатами аукціону річний розмір плати за користування земельними ділянками становить понад 20,9 тис. гривень (8-9% від нормативної грошової оцінки).

14.08.2017: 12 лотів (земельних ділянок) загальною площею 440,96 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Шосткинського району. Щорічні надходження до місцевих бюджетів від користування земельними ділянками становлять                    788,5 тис. гривень.

ЦІКАВО За результатами аукціону найвище значення орендної плати за користування земельною ділянкою (сіножаті) площею 111,74 га зафіксовано на території Івотської сільської ради Шосткинського району (100,56 % від нормативної грошової оцінки).

15.08.2017: 12 лотів (земельних ділянок) загальною площею 393,66 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Конотопського району. За результатами аукціону щорічні надходження до місцевих бюджетів від користування земельними ділянками становлять 1011,7 тис. гривень. По 4 лотах (земельних ділянках) через несплату переможцем у встановлений строк належної суми за придбані лоти організатором земельних торгів результати торгів анульовано. Маємо надію, що повторний аукціон з продажу права оренди цих земельних ділянок буде більш результативним.

ЦІКАВО Найвище значення орендної плати за користування земельною ділянкою (сіножаті) площею 46,96 га зафіксовано на території Михайло-Ганнівської сільської ради Конотопського району (111,64 % від нормативної грошової оцінки).