Розглядалося два важливі питання: «Про формування перспективного плану розвитку Сумської області на 2019-2021 роки» та «Про стан реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа».

«За останні чотири роки Україною зроблено більше, ніж за попередні двадцять три. Це оцінка не наша, а наших закордонних колег, зокрема, Ангели МЕРКЕЛЬ, яка відзначає успішне проведення головної реформи – децентралізації в Україні, – зазначив голова облдержадміністрації  Микола Клочко. – І наше головне завдання, щоб люди відчували конкретний результат від цієї та інших реформ». За його словами, в умовах децентралізації держава виконує роль локомотива, що сприяє перетворенню громад.

Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО відмітив швидкі темпи передачі земельних ділянок об’єднаним територіальним громадам в області, які повинні стати розпорядниками землі за межами свої населених пунктів, але на власній території громади.

Начальник обласного управління Держгеокадастру Наталія Усик доповіла, що цього року 28 ОТГ на Сумщині отримають у своє користування близько 83- 85 тисяч гектар землі.

На сьогодні вже офіційно передано понад 40 тисяч гектар 18 об’єднаним громадам.

У грудні ще 10 ОТГ отримають близько 43-45 тисяч гектар.

Також 6 новостворених об’єднаних громад фактично готові з проектною документацією, а ще для 4 ОТГ її затвердять найближчим часом.