Головним управлінням Держгеокадастру у  Сумській області надано понад 58 тисяч адміністративних послуг громадянам та юридичним особам. За ці послуги нарахована плата у розмірі 851 080 гривень.

Переважну більшість адмінпослуг (48185) надано на безоплатній основі. Найбільш поширені запити стосувались державної реєстрації земельних ділянок (14560 запитів), видачі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (5149 запити), виправлення технічної помилки у відомостях з Державного земельного кадастру (4526) та видачі витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку на підтвердження державної реєстрації земельної ділянки (14560 запити).

Понад 10 тисяч адмінпослуг землевпорядники надали на платній основі. Отримані кошти землевпорядники перерахували до місцевих бюджетів Сумщини.

Найбільші надходження – у розмірі 792 900 гривень – отримали за видачу 9 тисяч витягів про земельну ділянку з Державного земельного кадастру. За обов’язкову, добровільну державну експертизу землевпорядної документації, а також вибіркової державної експертизи землевпорядної документації бюджети поповнено на 18 446 гривень.

Отримати витяг громадяни могли у найближчому Центрі надання адміністративних послуг, який обирали самі при замовленні.

 

Довідково:

 

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитись з адресами ЦНАПів на офіційному сайті Держгеокадастру.