18 жовтня до продажу були запропоновані права оренди на 10 ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 210 гектарів, по дві в Кіровоградській, Львівській, Одеській, Сумській та Чернігівській областях.

Зокрема, на території Сумської області відбулися електронні земельні торги з продажу прав оренди 2 земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 19,1799 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Гнилицької та Олешнянської сільських рад Охтирського району Сумської області

Найбільш орендна плата за користування земельною ділянкою, що знаходиться на території Гнилицької сільської ради Охтирського району Сумської області зросла з 11 589,56 грн. до 34 016,21 грн., що становить 23,5% від нормативної грошової оцінки землі.

 

Довідково:

17 вересня 2018 року державне підприємство «СЕТАМ» Міністерства юстиції України та Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру в рамках пілотного проекту впровадження електронних земельних торгів уклали Договір про забезпечення функціонування системи електронних земельних торгів.

Система OpenMarket (ДП “СЕТАМ” Міністерства юстиції України) реалізує майно через мережу Інтернет. Працює на всій території України з 2014 року.

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) – центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів.