За час реалізації ініціативи в частині забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції Головним управлінням затверджено 4239 проектів землеустрою й передано у власність учасникам АТО понад 7908 га.

У поточному році  землевпорядниками Сумщини видано 2207 наказів, з них 1714 наказів «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою» на площу понад 3290 га та 493 наказів «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність» на площу 943 га.

Із загальної кількості виданих дозволів левову частку займають саме накази на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства– 1703 на площу понад 3288 га.

Територіально найбільше дозволів на розроблення документації із землеустрою у 2018 році надано: по Білопільському району – 396 наказів, по Лебединському – 210 наказів, по Конотопському району – 197 наказів, по Роменському району – 189 наказів, по Великописарівському району – 160 наказів.

 

Довідково:

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки.