Під час апаратної наради голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО наголосив на те, що райадміністраціям слід посилити контроль за використанням земель комунальної і державної власності, постійно здійснювати перевірки, налагодити ефективну діяльність робочих груп та інформувати про факти виявлених порушень державні контролюючі та правоохоронні органи.

За інформацією директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександра МАСЛАКА, за результатами виїзної перевірки виявлено порушення у 10 районах із 17 перевірених. Зокрема, у Білопільському, Буринському, Великописарівському, Конотопському, Кролевецькому, Липоводолинському, Охтирському, Путивльському, Тростянецькому і Ямпільському районах виявили самовільне захоплення земель, нецільове використання, розпахування сіножатей і пасовищ. У Недригайлівському районі подібні перевірки ще не проводилися.

«Слід покращити організацію і впорядкування діяльності робочих груп. Перш за все, необхідно розробити графіки виїздів у райони, оскільки ця робота триватиме до листопада поточного року включно», – додав посадовець.

Як зазначила заступник начальника – начальник Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Ольга ЄВТУШЕНКО, наразі в райдержадміністраціях не дуже активна робота у цьому напрямку, влада на місцях неоперативно реагує на виявлені порушення.