Рейдерських захоплень на Сумщині немає, проте спірні питання потребують ретельного контролю

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО під час відеоселекторної наради з головами райдержадміністрацій щодо ситуації із захисту прав і свобод власників земель чи збіжжя.

Учасники засідання під головуванням очільника області розглянули проблемні питання за весь час роботи антирейдерського штабу, які не стосувалися рейдерських захоплень земель, проте мали місце конфліктні ситуації в аграрній сфері.

За словами Миколи Клочка, в області ведеться постійний моніторинг щодо порушень у земельній сфері. Такі питання потрібно тримати на контролі і вирішувати виключно в правовому полі. Разом з тим, голова облдержадміністрації доручив підготувати статистику щодо роботи районних штабів та залучення до співпраці представників правоохоронних органів.

За період дії штабу на «гарячу лінію» надійшло 73 дзвінки від громадян. Запитання стосувалися надання земельної ділянки в оренду, переукладання та реєстрації договорів, розміру орендної плати тощо. Всі звернення опрацьовані, фахівці управління продовжують надавати юридичні консультації. Загалом членами мобільної групи було здійснено 52 виїзди у райони.