Спеціалістами Головного управління підготовлені Методичні рекомендації щодо проведення процедури з надання водних об’єктів у користування на умовах оренди в Сумській області
У рекомендаціях подано покрокові схеми здійснення процедури оформлення договору оренди на водний об’єкт, процедури поновлення такого договору та процедури набуття права власності на безхазяйну річ (гідроспоруду).

Надання водних об’єктів у користування на умовах оренди

Спеціалістами Головного управління підготовлені Методичні рекомендації по створенню громадських пасовищ в Сумській області.
У рекомендаціях подано покрокова схема здійснення процедури оформлення громадських пасовищ за рахунок сільськогосподарських земель державної власності місцевою радою з подальшою передачею земельних ділянок у комунальну власність відповідної ради.

Методичні рекомендації по створенню громадських пасовищ

Спеціалістами Головного управління розроблено Методичні матеріали з питань здійснення повноважень у сфері регулювання земельних відносин. У матеріалах зібрано зразки заяв та перелік документів, які необхідно подати до розпорядника земель; зразки розпорядчих документів та рішень, які приймають розпорядники земель; покрокові блок схеми процедур щодо отримання земельної ділянки у власність чи користування.
Такі матеріали будуть корисними не тільки землевласникам, землекористувачам, а й органам, що розпоряджеаються землями.

Здійснення повноважень у сфері регулювання земельних відносин