У Сумській області працює обласний оперативний штаб із протидії аграрному рейдерству, який створено на виконання рішення Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 року. Його очолив голова Сумської ОДА Микола Клочко.

Очільник області наголосив, що створення такого підрозділу, який працюватиме протягом року, продиктоване актуальними вимогами часу. Адже віднедавна почастішали спроби рейдерських захоплень як урожаю й землі, так і різних матеріально-технічних цінностей селян, що неприйнятно і всіляко каратимуть.

До складу штабу входять представники Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, Головного територіального управління юстиції в Сумській області, керівники силових структур,  аграрних формувань Сумщини.

В їхньому полі зору перебувають такі питання, як захист прав власності громадян та протидія рейдерству, швидке та ефективне реагування на будь-які прояви протиправного захоплення майна місцевих аграріїв, надання правової допомоги в оформленні правовстановлюючих документів, сприяння органам правопорядку у фіксації правопорушень для подальшого притягнення винних до відповідальності тощо.

Начальник Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Усик Наталія Андріївна постійно приймає участь у засіданнях штабу.

За ініціативи Уряду, під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва, спільно з Міністром юстиції Павлом Петренком, 15 вересня 2017 року пройшла селекторна нарада з обласними штабами по боротьбі з аграрним рейдерством. За словами Павла Петренка, саме завдяки тому, що такі штаби існують – ситуація із цим явищем в Україні контрольована.

Сумщина займає досить високі позиції щодо протидії рейдерству у регіоні. Зокрема, завдяки мобільним групам органів юстиції, що постійно приймають звернення громадян з проблем такого роду.

Сумським штабом здійснено 22 виїзди мобільних груп по області. На гарячу лінію надійшло 35 звернень від громадян, які потребували правової допомоги. 314 особам надано роз’яснення, щодо гострих юридичних питань та проблем. Проте на цьому спеціалісти обласного управління юстиції зупинятися не збираються, і продовжують допомагати людям, у боротьбі за їх права.

У ході наради Павло Петренко наголосив: “ Наша мета: Україна – сильна та захищена країна! ”