Метою зустрічі було вирішення питання взаємодії при застосуванні загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення для цілей оподаткування.

У заході взяв участь начальник відділу адміністрування екологічного податку, рентної плати та місцевих податків і зборів Головного управління ДФС у Сумській області Мілявський Олег.

Начальник Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Наталія Усик зазначила, що відповідно до вимог Закону України «Про оцінку земель», нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років. Останній раз в Україні нормативна грошова оцінка проводилася станом на 01.07.1995. Тому постановою КМУ «Про проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 07.02.2018 № 105 були передбачені заходи щодо проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки, що вступила в дію з 01.01.2019.

На даний час всі райони включилися в роботу і за допомогою окремо передбаченого функціоналу надають відомості з державного земельного кадастру у формі витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. В області  достатня кількість фахових землевпорядників, а також технічних можливостей для забезпечення виконання цього відповідального завдання.

В ході зустрічі обговорено вимоги Податкового кодексу України та подальшу співпрацю між управліннями.