Головним управлінням Держгеокадастру у  Сумській області надано понад 115 тисяч адміністративних послуг громадянам та юридичним особам. За ці послуги нарахована плата у розмірі 1 493 871 гривня.

Переважну більшість адмінпослуг (98 226) надано на безоплатній основі. Найбільш поширені запити стосувались державної реєстрації земельних ділянок (34116 запитів), видачі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (6 306 запитів), виправлення технічної помилки у відомостях з Державного земельного кадастру (7 988) та видачі витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку на підтвердження державної реєстрації земельної ділянки (30 502 запити).

Понад 17 тисяч адмінпослуг землевпорядники надали на платній основі. Отримані кошти землевпорядники перерахували до місцевих бюджетів Сумщини.

Найбільші надходження – у розмірі 1 390 394 гривні – отримали за видачу 15 782 витяги про земельну ділянку з Державного земельного кадастру. За обов’язкову, добровільну державну експертизу землевпорядної документації, а також вибіркової державної експертизи землевпорядної документації бюджети поповнено на 45 622 гривні.

Отримати витяг громадяни могли у найближчому Центрі надання адміністративних послуг, який обирали самі при замовленні.

 

Довідково:

 

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитись з адресами ЦНАПів на офіційному сайті Держгеокадастру.