Цивільно-правові відносини щодо паювання земель та  визнання права власності на земельну частку (пай) регулюються такими нормативно-правовими актами, як: Земельний Кодекс України, Указ Президента України «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» від 08 серпня 1995 року, Закон України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)».

Відповідно до Указу Президента України «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» паюванню  підлягають сільськогосподарські угіддя, передані  у  колективну власність колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним  товариствам,  у тому числі  створеним  на  базі  радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств.        Паювання земель радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств здійснюється після перетворення їх на колективні сільськогосподарські підприємства.

Підсобне господарство ДП «Луч» відкритого акціонерного товариства «Білопільський машинобудівний завод» (далі – ДП «Луч» ВАТ «БМЗ») не було перетворено у колективне сільськогосподарське підприємство, а отже землі, що були передані у користування ДП «Луч» ВАТ «БМЗ», паюванню не підлягали. Відомості щодо виготовлення державних актів на право колективної власності на землі ДП «Луч» ВАТ «БМЗ» відсутні.

У зв’язку з ліквідацією ДП «Луч» ВАТ «БМЗ» землі були переведені до земель державної власності (запасу) на території Гуринівської сільської ради на  підставі  розпорядження  голови  Білопільської  РДА  №175  від          28.03.2007 року.

На даний час усі землі запасу на території Гуринівської сільської ради передані в оренду, згідно договорів оренди між Білопільською районною державною адміністрацією та ПП «Дружба-6» терміном на 15 років. Дія договорів оренди закінчується в 2023 році.