Начальник Головного управління Наталія Усик розповіла присутнім, що згідно з розпорядженням Кабміну, з 1 лютого в Україні розпочався процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад. Таким чином, ОТГ вже можуть починати планувати свої території. Перша передача земель державної власності за межами населеного пункту відбудеться у лютому-березні цього року.

Головному управлінню Держгеокадастру у Сумській області доручено забезпечити формування земельних ділянок шляхом проведення їх інвентаризації та передати у комунальну власність ОТГ.  До того, як ділянки будуть передані ОТГ, управління ними Головне управління Держгеокадастру здійснюватиме виключно за погодженням з органом місцевого самоврядування відповідної громади, шляхом прийняття відповідного рішення.

Начальник підкреслила, що механізм дій буде прописаний в меморандумі, який підписуватимуть голови ОТГ та Головне управління.

Учасники наради звернули увагу на формуванні земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності саме в межах, визначених перспективним планом формування територій громад. Обговорили питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності включених до переліку земельних ділянок державної власності права на які виставлено на земельні торги в комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до затвердженого в Головному управлінні плану-графіку передачу земель об’єднаним територіальним громадам на території Сумської області планується завершити до кінця нинішнього року.

 

Довідково

Уряд прийняв рішення щодо питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

 

Розпорядженням доручається Держгеокадастру розпочати з 1 лютого 2018 року передачу усіх земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність відповідних об’єднаних територіальних громад, крім тих земельних ділянок, які не можуть бути передані у комунальну власність.

 

У випадку якщо земельні ділянки не сформовані, Держгеокадастру доручається забезпечити їх формування шляхом інвентаризації.

 

До передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність розпорядження землями сільськогосподарського призначення при передачі в користування (виключно шляхом проведення аукціонів) або у власність, здійснювати за погодженням з об’єднаними територіальними громадами та після прийняття ними рішення.

 

Передача земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність відповідних об’єднаних територіальних громад дасть можливість чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів в частині плати за землю та стимулюватиме територіальні громади до їх добровільного об’єднання.