Головним Управлінням Держгеокадастру у Сумській області проводиться робота по забезпеченню земельними ділянками військовослужбовців, які беруть участь у виконанні завдань щодо здійснення антитерористичної операції у східних та південно-східних областях України.

За час реалізації ініціативи в частині забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції Головним управління надано 4878 дозволів на розроблення документації із землеустрої на площу 8095,55 га та затверджено 3259 проектів землеустрою й передано у власність учасникам АТО понад 6000га.

Левову частку займають дозволи для ведення особистого селянського господарства – 4179 наказів, інші – для індивідуального садівництва (699 наказів).

Територіально найбільше дозволів на розроблення документації із землеустрою надано: по Сумському району – 940 наказів, по Роменському району – 679 наказів, по Конотопському району – 573 накази, по Білопільському району – 480 наказів.

За поточний рік Головним управлінням видано 3363 накази, з них 1235 наказів «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою» на площу понад 2261га та 2128 наказів «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність» на площу понад 3928 га.

Управлінням і структурними підрозділами у районах проводитися робота щодо всебічної консультації та допомоги військовослужбовцям та родичам загиблих в антитерористичній операції у разі їх звернення з приводу оформлення права власності на земельні ділянки.

 

Довідково:

Надання земельних ділянок у власність учасникам антитерористичної операції здійснюється у порядку безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок громадянам згідно статті 121 Земельного кодексу, якщо такий громадянин не використав своє право на безоплатне отримання земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав посвідчення учасника бойових дій.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки.