Основне питання нарад – організація виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад».

Участь в заході взяли керівники міськрайонних управлінь та відділів Головного управління, голови та представники об’єднаних територіальних громад, а також керівники державних підприємств, що здійснюють проектно-вишукувальні та землевпорядні роботи на території Сумської області.

Під час заходу керівники та представники ОТГ мали змогу більш детально ознайомитися з законодавчими новаціями в частині передачі земельних ділянок сільгосппризначення державної власності у комунальну власність ОТГ, задати питання стосовно планово-картографічних матеріалів, Планів-графіків передачі земель ОТГ.

На всі поставлені запитання були надані кваліфіковані фахові відповіді та роз’яснення.

 

Довідково

Уряд прийняв рішення щодо питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

Розпорядженням доручається Держгеокадастру розпочати з 1 лютого 2018 року передачу усіх земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність відповідних об’єднаних територіальних громад, крім тих земельних ділянок, які не можуть бути передані у комунальну власність.

У випадку якщо земельні ділянки не сформовані, Держгеокадастру доручається забезпечити їх формування шляхом інвентаризації.

До передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність розпорядження землями сільськогосподарського призначення при передачі в користування (виключно шляхом проведення аукціонів) або у власність, здійснювати за погодженням з об’єднаними територіальними громадами та після прийняття ними рішення.

Передача земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність відповідних об’єднаних територіальних громад дасть можливість чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів в частині плати за землю та стимулюватиме територіальні громади до їх добровільного об’єднання.