Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій ЗУБКО надав протокольне доручення Мінагрополітиці, Держгеокадастру разом з Мінекономрозвитку та іншими зацікавленими органами вивчити кращий іноземний досвід та надати пропозиції щодо скорочення строків та процедур оформлення земельної ділянки

Мова йде про можливість її безоплатної приватизації, передачі у користування або продажу із земель державної або комунальної власності. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев ПАРЦХАЛАДЗЕ.

Відповідно до доручення, планується ґрунтовно проаналізувати існуючу ситуацію та досвід інших країн і розробити низку змін для оптимізації послуги, зменшення бюрократичної та корупційної складової. За підрахунками експертів, після цього, отримання послуги може скоротитися, в цілому, у 10 разів.

«Сьогодні, щоб оформити земельну ділянку, потрібно у прямому сенсі слова, пройти всі кола пекла. 54 документи, від 9 місяців до 2-х років проходження процедур. Це велике адміністративне навантаження на наших громадян і зайве затягування процедур, яке, окрім всього, стримує розвиток економіки та перешкоджає залученню нових інвестицій. Тому зараз спільно з профільними відомствами та експертами вивчається можливість оптимізації цієї послуги», – прокоментував Лев Парцхаладзе.

Відтак, згідно з дорученням, заплановано: встановити вичерпний перелік документів, який необхідно подавати, та запровадити можливість отримати послугу на підставі єдиного звернення в онлайн-режимі; скасувати 51 паперовий документ, запровадивши електронні сервіси; надати можливість місцевим органам влади здійснювати держреєстрацію земельних ділянок; скасувати необхідність отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та запровадити добровільне попереднє погодження її місця розташування; удосконалити процедуру нормативної грошової оцінки земельної ділянки; чітко обмежити строки підготовки та проведення процедур та інші важливі зміни.

Довідково

Мінрегіон проводить конкурс громад на участь у програмі «U-LEAD з Європою» щодо створення сучасних ЦНАПів, в рамках якої технічну допомогу отримають 150 учасників.

ЦНАП – це сучасний центр надання адміністративних послуг в Україні. Його мета – надання всіх адмінпослуг за сучасним стандартом в одному місці швидко, якісно та доступно.

Проект реалізується спільно Мінрегіоном, Мінекономрозвитку, органами місцевого самоврядування, U-LEAD з Європою, Офісом реформи адмінпослуг та іншими.

За матеріалами Урядового порталу:

https://www.kmu.gov.ua/ua/news/stroki-oformlennya-zemelnoyi-dilyanki-mozhut-skorotitis-u-10-raziv .