Протягом півріччя поточного року Управлінням з контролю за використанням та охороною земель проведено 287 перевірок здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності на площі близько 8000 га.

За результатами цієї роботи фахівці нарахували шкоду, заподіяну внаслідок порушень вимог земельного законодавства, на загальну суму понад

934 тис. грн, із яких на сьогодні порушники добровільно сплатили понад 690 тис. грн.

Під час інспектування земель державної власності сільськогосподарського призначення державні інспектори Сумщини виявили 123 порушення земельного законодавства на загальній площі 1785 га та видали 96 приписів для усунення порушень земельного законодавства, склали 91 протокол про адміністративні правопорушення. Винесено 91 постанову про накладення адміністративних стягнень у вигляді штрафів на загальну суму 20 230 грн, із яких відшкодовано понад 16 тис. грн.

За цей період спеціалістами Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Сумській області розглянуто 207 звернень від юридичних та фізичних осіб і 135 вимог органів прокуратури та інших правоохоронних органів.

 

Довідково:

Управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління здійснює діяльність відповідно до Закону України  «Про державний контроль за використанням та охороною земель».