Про ефективність використання земель державної форми власності та стан їх надання в оренду голові облдержадміністрації Миколі КЛОЧКУ під час засідання Ради регіонального розвитку доповіла начальник Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Наталія УСИК.

За її словами, з метою запровадження прозорого та конкурентного порядку передачі в оренду земель сільськогосподарського призначення управлінням, як розпорядником, зосереджено увагу на доборі земельних ділянок та підготовці відповідних лотів. Так, протягом 2017 року до переліку земельних ділянок сільгоспризначення, права на які пропонуються для продажу на земельних торгах, включено 228 земельних ділянок загальною площею понад 9260 га.

Станом на 25 лютого, за кількістю земельних ділянок, що внесені до реєстру, Сумщина входить до п’ятірки найкращих областей, а за загальною площею цих ділянок – на другій позиції.

Наталія Усик повідомила, що минулоріч Головним управлінням проведено 22 аукціони, на яких виставлено 191 лот загальною площею понад 4500 га, з яких продано прав оренди 165 земельних ділянок сільгоспризначення державної форми власності загальною площею 4200 га, що у 2,5 рази більше, ніж у 2016 році.

Найефективніше земельні аукціони проводилися на території Шосткинського району – 31 лот площею 965 га, Середино-Будського – 23 лоти площею 840 га, Ямпільського – 19 лотів площею 546 га. Найефективніший земельний аукціон в області та в цілому в Україні, виходячи з найбільшої вартості проданого права оренди 1 га землі, проведено в Шосткинському районі.

????????????????????????????????????