На сьогодення Головним управлінням опрацьовані звернення учасників антитерористичної операції, членів сімей учасників антитерористичної операції та прийнято 4826 наказів про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою загальною площею 8107,975 га та 1941 особа отримала у власність земельну ділянку.

Найбільшу кількість опрацьовано заяв у Сумському районі – 933, Конотопському – 567, Роменському – 672, Білопільському – 483, Лебединському – 327, Буринському – 315.

Головним управлінням створено альбом-атлас місця розташування земельних ділянок, які можуть бути передані у власність учасникам антитерористичної операції та членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції. Зарезервовано земельних ділянок в кількості 602 на загальну площу 7266,69 га. Даний альбом-атлас у вигляді картографічного матеріалу по окремих масивах (земельних ділянках) з зазначенням їх площі в розрізі сільських, селищних, міських рад розміщено на веб-сайті Головного управління.

На виконання Стратегії раціонального управління землями сільськогосподарського призначення державної власності, яка затверджена Постанови Кабінету Міністрів України від 07 червня 2017 року № 413, та для уникнення дефіциту площ земельних ділянок можливих для передачі безкоштовно у приватну власність Головним управлінням на території області проводяться добір земельних ділянок право оренди, яких можливо продати на земельних торгах і відбуваються аукціони та додатково підготовлено перелік земельних ділянок для безоплатної передачі у власність, який розміщено на офіційному веб-сайті Головного управління. За серпень 2017 включено 120 земельних ділянок на загальну площу 7041,91 га до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для продажу права на них на земельних торгах та проведено земельні торги в формі аукціону по 14 земельним ділянкам на площу 296,22 га.

Головне управління Держгеокадастру у Сумській області наголошує, на необхідності розроблення документації із землеустрою відповідно до наданих дозволів на розроблення документації із землеустрою. Тому прохання до голів райдержадміністрацій, представників спілок атовців провести щодо цього роз’яснювальну роботу. Намагатимемося, щоб усі учасники та сім’ї учасників антитерористичної операції, реалізували своє право на отримання земельних ділянок.