Державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Сумській області протягом 2017 року провели 526 перевірок дотримання вимог земельного законодавства, під час яких виявлено 202 порушення земельного законодавства.

На усунення виявлених порушень видано 202 приписи та складено 165 протоколів про адміністративні правопорушення, за результатами розгляду яких винесено 165 постанови про накладення адміністративних стягнень на загальну суму 36567  грн. Добровільно штраф сплатили 124 особи на суму 31297 грн.

У зв’язку з виявленням у результаті перевірок порушень щодо самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок  не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву  (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу встановлено розмір шкоди в сумі 2 млн. 277 тис. грн. по виявлених 96 фактах правопорушень., у тому числі завданої державі – 2 млн. 150 тис.грн.. Із нарахованої суми шкоди порушники  сплатили добровільно по 69 розрахунках на суму 810 тис.  грн., додатково направлено на розгляд в органи прокуратури – 2 (на суму 980 тис. грн.).

Державними інспекторами Управління з контролю за використанням та охороною земель на території Сумської області здійснена перевірка стану додержання 38 органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування вимог земельного законодавства в частині передачі у власність, надання в користування (оренду) земельних ділянок, у ході яких перевірено 844 рішень та розпоряджень і виявлено 116 рішень та розпоряджень прийнятих з порушеннями. На усунення виявлених порушень до органів місцевого самоврядування та виконавчої влади направлено 54 клопотань щодо приведення рішень та розпоряджень у відповідність до вимог чинного законодавства.