На цьому наголосили під час апаратної наради під головуванням очільника Сумщини Миколи КЛОЧКА, де йшлося про проблеми щодо оновлення нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів Сумської області та необхідності внесення відомостей до Державного земельного кадастру.

За словами начальника Головного управління Держгеокадастру в Сумській області Наталії УСИК, на території Сумської області на сьогодні підлягає оновленню земельнооціночна документація у 881 населеному пункті. З них у 103 населених пунктах угоди на виконання землеоціночних робіт вже укладено, а у решти 778 населених пунктах такі угоди, на жаль, відсутні.

Також Наталія Усик повідомила про те, що голови сільських рад та ОТГ відмовляються від проведення оцінки земель, пояснюючи це відсутністю фінансів. Крім того, на сьогодні існуючі межі населених пунктів не співпадають із затвердженим рішенням Сумської обласної ради.

Коментуючи цю ситуацію, посадовець відмітила, що тільки з того моменту, коли будуть внесені відомості до Державного земельного кадастру про межі населених пунктів, можливе розроблення відповідної нормативної грошової оцінки.

«Кожен населений пункт на Сумщині обов’язково повинен мати свій затверджений генеральний план. Після цього буде розроблена проектна документація щодо встановлення територіальних меж, внесені відомості, затверджені відповідними рішеннями районних рад, та буде затверджена нормативно-грошова оцінка, якою може керуватися відповідна сільська громада», – зазначила Наталія Усик.

Очільник області Микола КЛОЧКО звернувся до керівників міст і районів, голів ОТГ та керівництва ГУ Держгеокадастру в Сумській області щодо необхідності посилення співпраці та взаємодії для досягнення спільного результату на благо місцевої громади.