Учасники чергового засідання антирейдерського штабу говорили про те, що питання, які виникають між аграрними підприємствами, можуть бути вирішені за умови врегулювання українського законодавства, зокрема у питанні створення єдиного реєстру власників і орендарів землі. Над цим сьогодні, зокрема, працює Уряд України.

За словами т.в.о директора Департаменту агропромислового розвитку Петра ТУРЧИНА, напередодні від кожної райдержадміністрації було отримано інформацію щодо відсутності офіційних заяв про спроби рейдерського захоплення врожаю або земельних ділянок.

На обласну гарячу лінію за час існування антирейдерського штабу надійшло 73 дзвінки, повідомила начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина СВИСТУН.

«Лише за останній тиждень ми отримали 8 дзвінків і 7 з них стосувалося конфлікту між групою аграрних підприємств у Сумському районі, – зазначила вона. – Ми розглядали ці питання, але конфлікт не в компетенції нашого штабу. Розв’язання проблеми – у правовій площині».

Щоб упередити рейдерські захоплення, в райони виїжджають мобільні групи, які розповідають власникам землі про їх права.

«Рейдерських захоплень як таких наразі немає. Водночас в області є ряд конфліктів між підприємствами, і мені про них відомо, – підкреслив Микола Клочко. – Але всі ці питання варто розбирати лише в судовому порядку».