Не зволікайте з поданням декларації – це не лише законодавча вимога, а й важливий крок до прозорості та доброчесності.
Розбираємося з питаннями, які найчастіше надходили цього тижня на Контактний центр НАЗК.

 Чи потрібно декларувати одноразову державну грошову допомогу «Зимова підтримка»?

Грошова допомога «Зимова підтримка» є доходом, а отже відомості про неї підлягають декларуванню.
Інформація в цьому випадку вноситься до розділу 11 декларації «Доходи, у тому числі подарунки». Для цього у полі:

 «Вид доходу» обрати позначку «Інше»;

 «Зазначте, який саме» вказати «Грошова допомога “Зимова підтримка”»;

 «Джерело (джерела) доходу» обрати «Інша фізична або юридична особа»;

 «Тип особи» обрати позначку «Юридична особа, зареєстрована в Україні»;

 «Код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зазначити «37508596»;

 «Найменування юридичної особи» обрати «Міністерство економіки України».

 У розділі 12.1 декларації «Банківські та інші фінансові установи, у тому числі за кордоном, у яких у субʼєкта декларування або членів його сімʼї відкриті рахунки або зберігаються кошти, інше майно» зазначити відомості про банківську установу, у якій відкрито спеціальний рахунок.

 Детальніше – тут: https://wiki.nazk.gov.ua/6391/

 Що робити, якщо член сім’ї відмовляється надавати декларанту інформацію для заповнення декларації?

 Якщо член сім’ї суб’єкта декларування відмовився надати всю або частину інформації, яка має бути відображена в декларації, і ця інформація невідома декларанту і не може бути отримана ним з офіційних джерел, у відповідних полях декларації слід обрати позначку «Член сім’ї не надав інформацію».

Якщо ж член сім’ї відмовився надати інформацію, але вона відома декларанту або може бути отримана ним з офіційних джерел, її необхідно відобразити у декларації.

 У випадку, якщо інформація не відома ані декларанту, ні члену його сім’ї, і її неможливо отримати з офіційних джерел, у відповідних полях декларації слід обрати позначку «Не відомо».

 Докладніше – тут: https://wiki.nazk.gov.ua/4271/

 Чи відображається в декларації інформація про дохід, отриманий за договором дарування від члена сім’ї?

 Подарунки є доходом незалежно від того, у якій формі вони отримані: у вигляді грошей або в іншій формі. Це стосується також подарунків, які декларант отримує від члена сім’ї.

 Подарунки у формі грошових коштів зазначаються в декларації, якщо розмір таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) сукупно протягом року, перевищує 5 ПМ. Подарунок у формі іншій, ніж грошові кошти (наприклад, рухоме майно, транспортні засоби, нерухомість тощо), зазначається, якщо вартість одного подарунка перевищує 5 прожиткових мінімумів (ПМ). У 2024 році ця сума складала понад 15140 грн.

Незалежно від вартості, подарунок у вигляді майна, як правило, також відображається у декларації у відповідному розділі:

 в розділі 3 «Об’єкти нерухомості»,

 розділі 6 «Транспортні засоби»,

 розділі 7 «Цінні папери»,

 розділі 8 «Корпоративні права».

Якщо вартість подарунку перевищує 100 ПМ (302 800 грн), даний актив вказується в розділі 5 «Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)». Якщо сукупний розмір грошових активів перевищує 50 ПМ (151 400 грн), вони вказуються в розділі 12 «Грошові активи».

Якщо вартість подарунка, який отримав декларант, перевищує 50 ПМ, відомості про договір дарування, на підставі якого набуто право власності на майно, необхідно додатково вказати у розділі 14 «Видатки та правочини суб’єкта декларування» декларації.

 Детальніше – за посиланням: https://wiki.nazk.gov.ua/4699/