За інформацією Державного підприємства «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії», на території Сумської області розташовано 524 пункти Державної геодезичної мережі (ДГМ ) ІІІ класу.

Одним із основних завдань відділу державного геодезичного нагляду є  контроль за  дотриманням юридичними та фізичними особами режиму охорони геодезичних пунктів, визначення їх фактичного стану.

З метою визначення фактичного стану пунктів Державної геодезичної мережі Головним управлінням Держгеокадастру у Сумській області було обстежено 28 пунктів Державної Геодезичної мережі І класу
та 159 пунктів Державної геодезичної мережі ІІ класу.

У поточному році проведено обстеження Державної геодезичної мережі ІІІ класу. Обстеження показали, що на території Сумської області з 524 пунктів в задовільному стані знаходиться – 357;  потребують інструментальний розшук – 157 (заорані); знищено – 10.

 

Довідково:

Державна геодезична мережа (ДГМ) – основа для всіх видів геодезичних і топографічних робіт. Вона необхідна для створення єдиної системи координат і висот на території країни; детального вивчення фігури й гравітаційного поля Землі та їхніх змін у часі, виконання топографічних зйомок у єдиній системі координат і висот, надійного контролю якості топографо-геодезичних робіт, вирішення наукових і технічних завдань народного господарства.

Державна геодезична мережа поділяється на державну планову, висотну й планово-висотну мережі. Планова геодезична сітка складається з пунктів, взаємне планове положення яких визначають із найвищою точністю. Її поділяють на чотири класи – I, II, III, IV, які встановлюють за точністю вимірювання кутів і відстаней, довжиною сторін і порядком послідовного розвитку сітки.