При їх проведенні виявлено 297 порушень земельного законодавства на загальній площі 763 гектарів.

На усунення порушень видано 293 приписи, складено 209 протоколів. Державними інспекторами розглянуто 228 справ про адміністративні правопорушення, посадових осіб і громадян притягнуто до адміністративної відповідальності з накладенням штрафів на загальну суму близько 60 тисяч гривень.

В добровільному порядку стягнено штрафи по 180 постановах на суму 46 тисяч гривень.

Нарахована заподіяна державі шкода по виявлених 139 фактах правопорушень загальною сумою близько 3 мільйонів гривень, у тому числі завданої державі – 2 мільйони 724 тисячі гривень.

Із нарахованої суми шкоди сплачено шкоду по 92 розрахунках на суму 1млн 237 тис.. грн., направлено на розгляд в органи прокуратури – 6 (1 мільйон 56 тисяч гривень), стягнуто в судовому порядку шкоди на суму 25718 гривень.

Видано через дозвільний офіс 2 дозволи на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок.

Державними інспекторами Управління з контролю за використанням та охороною земель на території Сумської області перевірено 54 органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, у ході яких перевірено 1582 рішень та розпоряджень, виявлено 117 рішень та розпоряджень прийнятих з порушеннями. На усунення виявлених порушень до органів місцевого самоврядування направлено 55 клопотань щодо приведення рішень та розпоряджень у відповідність до вимог чинного законодавства.

Розглянуто 821 звернення громадян та юридичних осіб та 465 вимог органів прокуратури та інших правоохоронних органів.

 

Довідково:

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» основні завданнями державного контролю за використанням та охороною земель такі:

забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання й охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

забезпечення додержання власниками землі й землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.