З початку року Управлінням з контролю за використанням та охороною земель проведено 153 перевірки за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності. При їх проведенні виявлено 91 порушення земельного законодавства на площі близько 3056 га.

На усунення порушень видано 44 приписи. Державними інспекторами складено 44 протоколів, розглянуто 42 справи про адміністративні правопорушення, посадових осіб і громадян притягнуто до адміністративної відповідальності з накладенням штрафів на загальну суму 11475 грн та 2 справи закрито у порядку передбаченому ст. 253 КУпАП.

Згідно «Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 року № 963, нарахована заподіяна шкода по виявленим 25 фактам правопорушень загальною сумою 307885 грн.

У добровільному порядку сплачено штрафи у розмірі 10 625 грн та шкоду завдану державі у розмірі 293 131 грн.

Через Центр надання адміністративних послуг у м. Суми надійшла 1 заява щодо видачі дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок за результатами розгляду якої надано дозвіл.

Розглянуто 96 звернень громадян та юридичних осіб, 29 вимог органів прокуратури та листів інших правоохоронних органів.

 

Довідково:

Управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління здійснює діяльність відповідно до Закону України  «Про державний контроль за використанням та охороною земель».