«Як відомо, з 1 липня цього року в Україні запрацював ринок земель, зокрема було скасовано заборону на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення приватної власності. Тобто громадяни, у яких є земельні частки (паї) можуть скористатися своїм конституційним правом продажу земельних ділянок, – зазначила Алла Парфило. – У Сумській області за період з 1 липня по 3 листопада було відчужено 2856 земельних ділянок загальною площею 4630,55 га. Середня вартість за один гектар відчужених земельних ділянок становить 25 тис. грн».

Зокрема, за її словами, за договорами купівлі-продажу набуто у власність  2623 земельні ділянки, за договорами дарування – 231 ділянку та за договорами довічного утримання фізичними особами – 2 земельні ділянки.

«За період відкриття ринку землі найбільше відчужувалися земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та для ведення особистого селянського господарства, кількість ділянок разом становить 2596, їх площа – 4304 га, – додала Алла Парфило. – Найбільшу кількість ділянок відчужено в Сумському районі, а найменшу – в Шосткинському».