Протягом листопада поточного року на адресу Головного управління Держгеокадастру у Сумській області   надійшло 18 запитів, що подані з посиланням на Закон України “Про доступ до публічної інформації”. 14 запитів  надійшло від фізичних осіб, 3 – від громадських організацій та 1– від юридичних осіб.

Питання, з якими звертаються до Головного управління – це роз’яснення норм чинного законодавства, земельні спори, реєстрація земельних ділянок, оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, надання  земельних ділянок сільськогосподарського призначання за межами населених пунктів у власність та користування.

На запити, що надійшли до Головного управління, надано вичерпні відповіді та роз’яснення у термін,  визначений законодавством. На інформаційному стенді  Головного управління Держгеокадастру у Сумській області та офіційному сайті оприлюднено форми запиту на отримання публічної інформації.

ДОВІДКОВО

Відповідно до статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Відповідно до статті 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року № 2939-VI інформація на запит надається безкоштовно. Якщо запит на інформацію передбачає виготовлення копій документів об’ємом понад 10 сторінок, запитувач зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. Розмір фактичних витрат визначено  наказом Міністерства аграрної політики  та продовольства України  від 20.12.2016 № 555 «Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальні органи, та Порядку відшкодування цих витрат».